"Mały" zgniatacz H-200

Wychodząc naprzeciw potrzebom hodowców koni posiadających niewielkie stada stworzyliśmy zgniatacz ziarna o niższej wydajności. Przeznaczony jest do płatkowania czterech podstawowych zbóż a przede wszystkim owsa. Dzięki płatkowaniu uzyskujemy najbardziej efektywny sposób żywienia zwierząt - przyswajalność karmy jaką możemy dzięki temu uzyskać to ok. 95%, a niższa temperatura pracy w porównaniu ze śrutownikiem powoduje, że ziarno nie traci swoich wartości odżywczych (nie następuje denaturyzacja białka). Energooszczędny silnik oraz możliwość przyłączenia urządzenia do zasilania 230V gwarantują efektywną pracę przy umiarkowanym poborze energii.

Stabilna konstrukcja zgniatacza jest gwarancją na jego długą i bezawaryjną pracę. Urządzenie wyposażone jest w układ mimośrodowy, który pozwala dostosować grubość zgniotu do określonych potrzeb.

Do zgniatacza w opcji proponujemy plastikowy pojemnik na płatki, który ułatwia odbiór karmy. Zgniatacze mogą pracować samodzielnie, w linii z mechanicznym podawaniem i odbiorem materiału lub innych liniach technologicznych.

Wydajność ok. 200 kg/h
Wymiary gabarytowe
wysokość 1150 mm
szerokość 800 mm
długość 400 mm
Walce gniotące
ilość walców 2
średnica 210 mm
szerokość 50 mm
pojemność kosza zasypowego 20 dm3
Silnik elektryczny
moc 1,5 kW
napięcie zasilania 380V; 50Hz
obroty 1 340 obr./min
Masa całkowita 71 kg